top of page

У Польщі скасували музичний фест, де мали виступати українські зірки — деталі

Фест Easy Busy Fest Warszawa мали відвідати "Океан Ельзи", The Hardkiss, Yaktak, Alyona Alyona, Дантес, Wellboy.


У столиці Польщі скасували музичний фестиваль Easy Busy Fest Warszawa, де мали виступати "Океан Ельзи", The Hardkiss, Yaktak та інші українські гурти та виконавці.У місті 26 серпня під час музичного фесту Easy Busy Fest Warszawa мали виступити такі українські музиканти, як "Океан Ельзи", The Hardkiss, Yaktak, Alyona Alyona, Дантес, Wellboy.


Натомість організатори заходу виявили російській слід. Серед спонсорів було заявлено бренди MixMerkt та Monolith, що належить громадянам РФ, які зареєстрували бізнес у Німеччині та мають у Європі мережу крамниць із російськими товарами Russian shops, що 2023 року заходить у Польщу.


Польсько-українська активістка, лідерка української діаспори в Польщі Наталка Панченко написала про цей факт.


Вони закуповують у Росії російські продукти, підтримуючи цим російську економіку і продають потім ці товари у Європі, називаючи їх східноєвропейськими. Навіть після повномасштабного вторгнення. Навіть попри санкції.

Активістка закликала виконавців відмовитись від участі у фестивалі. Музиканти заявили, що не знали про спонсорство MixMerkt та Monolith. Щойно цей факт виявили, усі українські зірки відмовилися від участі в Easy Busy Fest Warszawa.


Так, адміністратори гурту "Океан Ельзи" подякували за пильність активістам та пообіцяли на майбутнє мати додаткові запобіжники в роботі з організаторами.


Перша і основна умова до будь-яких подій, в яких ми беремо участь – відсутність будь-чого, що має хоч найменший стосунок до країни-агресора… Це є базовим для нас настільки, що у наших контрактах є окремий пункт щодо цього… Це наша позиція з 2014 року і вона не зміниться. На цьому фестивалі нас не буде.

Гурт The Hardkiss також оголосив про відмову від участі на фестивалі Easy Busy Fest у Варшаві.


Нам дуже шкода, що організатори, не сповістивши артистів, в останній момент додали до спонсорства компанію, що має зв’язок з країною-агресором. Для нас така співпраця неприпустима.

Скасував участь і Wellboy. Після цього організатори вибачилися та заявили про те, що фестиваль скасовано.


Ми хочемо вибачитись за нашу фатальну помилку, а саме за не доскональну перевірку спонсорів. В жодному разі ми не знімаємо з себе відповідальності за цю ситуацію.

Організатори фесту vpiska.pl додали, що від першого дня повномасштабної війни підтримували Україну, відправляючи частину коштів з кожного концерту на допомогу ЗСУ і цей фестиваль не був виключенням.

Comments


bottom of page